LEZZET SERÜVENİMİZ

 
 

SASU, 2002 yılında deniz ürünleri işlemesi ile üretim yolculuğuna ilk adımlarını atmıştır.
Dijitalleşen çağda tüketici ihtiyaçlarına yönelik; pratik ve tamamlayıcı ürünler ile cevap veren SASU, bugün 20.000 m2’lik alanda yenilikçi, modern ve tam otomasyonlu tesisinde hazır gıda kategorisindeki çeşitli ürün gamıyla üretim yolculuğuna devam etmektedir.
Çevreye duyarlı yapıda tedarik zinciri takibi ve üretim sürecinde ürünlerine; sağlık, kalite, lezzet ve hizmeti entegre etmektedir.
Ürün yelpazesinde: 14 çeşit Ton Balığı ve Somon Konservesi, Piliç Salam Konservesi ile büyüyerek yeni bir ürün grubu olarak Sürülebilir Ezme çeşitlerini de ürün yelpazesine almıştır.
Tüketici odaklı hizmet anlayışı ile sürekli değişim ve gelişimi kendisine esas edinen SASU, son yıllarda inovasyon çalışmalarını da hızlandırarak sektöre ilk ‘Soslu Ton Balığı Konservesi’ ürün çeşitlerini kazandırmıştır.
Kurulu tesisinde üretmiş olduğu diğer bir ürün olan Piliç Salam Konservesi ürününü ise doğal baharatlar ve en kaliteli bileşenlerle birleştirerek tüketicilerine uzun raf ömürlü ürünler sunmaktadır.
Bölgesinde ve mevsiminde toplanan kuruyemişler ise; en taze haliyle ve özenle kavrularak özel bir reçete ile ezme haline getirilen ürünleri yine aynı tüketici gruplarıyla buluşturmaktadır.
Gıda sektöründeki uzmanlığı ve hizmet yetkinliği ile rekabet öncülerinden olan SASU, kurumsal hedefleri doğrultusunda deneyimlediği bütün değerleri yeni ürünlerine de entegre ederek sektörde uzun vadeli büyüme stratejisini sürdürmektedir.
Değerlerimiz: Tüketicilerimizi yüksek kaliteli, yenilikçi anlayış ile üretilmiş, besleyici ve sağlıklı ürünler ile buluşturmak en önemli amacımızdır.
İstikrarlı işleyiş göstermenin yanı sıra bünyemizde bulunan çalışanlarımız ve iletişim içerisinde bulunduğumuz kurum ve kuruluşlara saygılı, anlayışlı, sorumluluklarının bilincinde olmak en önemli ilkelerimizdendir.
Ürettiğimiz ürünleri değerlerimiz haline getirerek, bu değerlerle öncelikle firmamıza sonrasında Çukurova bölgesine ve ülke ekonomisine her daim kalıcı katma değer sağlamaya devam ediyoruz.
Sasu Üretim Standartları
Kurulu tesisinde 3 farklı üretim hattında proses ettiği ürünleri uluslararası üretim ve kalite standartlarına uygun bir şekilde üretmektedir.
Dünyanın farklı noktalarındaki denizlerden yakalanan ve yakalandığı an dondurulan en taze balıklar sıkı bir soğuk zincir takibinde tesislerimize gelerek; mühendislerimiz tarafından tüm analiz ve kontrollerinin yapılmasının ardından işleme alınmaktadır.
Hazır gıda ürünleri kategorisinde Piliç Salam konservesini ise doğal baharatlar ve en kaliteli bileşenler ile birleştirerek hijyenik ve kontrollü bir şekilde üretimini gerçekleştirmektedir.
Konserveleme prosesi öncesi tüm analizler gerekli hijyenik koşullarında yapılır. İşleme prosesi sonrası, ürün otomasyon sistemi ile el değmeden kutulara dolum yapılarak mühürlenmekte ve steril depolarda bekletilmektedir.
Son kontrolden geçen satışa hazır ürünler, satış noktalarına sevk edilmektedir.
hakkimizda-sertifikalar-1
Firmamız ; Türkiye Cumhuriyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca sertifikalıdır. Ayrıca Avrupa birliği HACCP kurallarına göre Avrupa Birliği Onay Numarasına sahiptir.
• BRC
• ISO 9001
• ISO 14001
• ISO 22000
• Helal Sertifikası ve
• Türk Standartları Enstitüsü onayı bulunmaktadır.
hakkimizda-sertifikalar-1
Kalite, Gıda Güvenliği, Çevre, İş sağlığı ve güvenliği Standartlarını Entegre Yönetim Sistemi dahilinde uygulamakta ve bağlı bulunulan tüm yasal yükümlülüklere uymayı taahhüt etmektedir.
Müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmayı esas amaç edinmekte, ürünlerimizdeki lezzet farkı ile kalitemizi ortaya koymaktadır. Bu anlayışa göre;

• Helal ve hijyenik koşullarda sağlıklı ürünler üretmek,
• Tüketici memnuniyeti odaklı düşünmek,
• Talepleri karşılayacak şekilde zengin ürün yelpazesine sahip olmak,
• En uygun ve yeni teknolojilerle faaliyet göstermek,
• Sosyal sorumlulukların bilincinde olmak,
• Güçlü finansal yapı ve bölgesel istihdama katkı sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmak,
• Sektöründe yurtiçi ve uluslararası saygınlık ve güven kazanmak,
• Çalışanlarımızın iş kabiliyetlerini ve iş bilincini artırmak için eğitimler düzenlemek,
• Çalışma metot ve üretim ortamını iyileştirmek ve işletme verimliliğini artırmak,
• Ürün kriterlerinin fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik açıdan tanımlanmış ve ölçülebilir standartlara uygunluğunu sağlamak,
• Gıda güvenliği kapsamı gereği Tedarik Zincirinin her noktasında kontrol ve iletişimi tam zamanında & doğru uygulamak,
• Üretim ve hizmetimiz sırasında Küresel kaynakları (su, elektrik vb.) en etkin şekilde kullanarak geri dönüşüme katkıda bulunmak ve çevre kirliliklerini önleyici faaliyetleri gerçekleştirmek ve çevreyi korumak,
• Kalıcı çözümlerle çevre kirlenmesini önlemeye çalışmayı taahhüt etmektedir.