Ton Balığının Faydaları Nelerdir?

Ton Balıklı Salata
12 May 2016
Fastuna Sandviç
16 June 2016

-Cilt:

Eğer sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, kesinlikle konserve ton balığı tüketmelisiniz. İçinde bulunan doğal yağlar size bir parlayan bir görünüm verir, cildinizdeki nem içeriğini yenilemeye yardımcı olur. Ayrıca, cildin nemli tutulmasına yardımcı olan D vitamini içerir.

-Kalp:

Son birkaç yılda, konserve ton balığının kalp üzerine etkileri ile ilgili bir çok araştırma yapılmıştır. Kalp krizine yol açabilen kardiyak aritmileri önlemede, orkinosta bulunan omega-3 esansiyel yağ asitleri yardımcıdır. Haftada iki kez orkinos balığı tüketen insanların, ayda bir kez tüketen kişilere göre kalp krizine daha az eğilimli oldukları gözlenmiştir. Obez, diyabetik, düzenli içici veya herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın konserve ton balığı tüketmenin olumsuz bir yan etkisi görünmemiştir.

-Saç:

Saçı yumuşak, parlak ve sağlıklı tutmak ve sağlıklı saç uzaması için omega-3 yağ asitleri gereklidir. Vücut tarafından doğal olarak sentezlenemediği için besinlerden ek şeklinde alınması gerekir. Saçlarınız kırılgan, kuru ve parlak görünmüyorsa, bu durum vücudunuz bu esansiyel yağ asitlerini gerekli miktarda içermediği anlamına gelebilir. Konservenin içeriklerinin yazılı olduğu etiketi kontrol etmeniz çok önemlidir. Konserve işleme sürecinde bazı yağ asitleri içeriğinden kaldırılmış olabilir.